طبیعت گردی


لغت Eco Tourism که فرهنگستان لغات با کمک سازمان میراث فرهنگی کشور آن را معادل طبیعت گردی معنا کرده است، از نظر ریشه لغوی از دو جزء Eco  و Tourism  ساخته شده است که که پیشوند eco  برگرفته از  ریشه ای یونانی به معنی آمیزه ای از مفاهیم محیط زیست و زیستگاه و tourism به معنای گردشگری است؛ این مفهوم بیش از هر چیز طبیعت را تداعی می کند.
در فارسی کلمه بوم را معادل eco  قرار داده اند و به نوعی به Eco Tourism ، «بوم گردی» نیز می گویند. (بوم = سرزمین و زیستگاه  بنابر آخرین تعریف ارائه شده توسط جامعه بین المللی اکوتوریسم (TIES : The International Ecotourism Society) در سال ۲۰۱۵  بوم گردی یا اکوتوریسم ” سفری است مسئولانه به جاذبه های طبیعی برای لذت بردن، ادراک و قدر طبیعت را دانستن ( و همراهی کردن با ویژگی های فرهنگی متعلق به گذشته و حال حاضر ) به طوری که حافظ زیست بوم بوده ، سبب پایداری کیفیت زندگی مردم منطقه شده،  شامل آموزش بوده و در آن گردشگر و در فعالیت های سودآور اجتماعی-اقتصادی مردم محلی مشارکت داشته باشد.” در بوم گردی کلمه ی آموزش بسیار مورد تاکید قرار داشته، هم شامل مسافران و هم شامل مردم محلی می شود.

بنابراین با توجه به پتانسیل بالای شهر گرگان و استان گلستان در جادبه های طبیعی , مجموعه گرگان تماشا تلاش می کند تا سفرهای طیبعت گردی سفارشی شما را با هدف حفظ طبیعت , آموزش نکان اولیه بقا در طبیعت و آشنایی با گونه های جانوری و گیاهی اجرایی نماید . شایان ذکر است کلیه مسیرها تنها با کمک و همراهی کوهنوردان حرفه ای و بومی گرگان طی خواهد شد . هدف از این سبک برنامه ها . رضایت دوستانی است که علاقه به همراهی با تورهای شلوغ با جابجایی های سریع را نداشته و قصد لذت بردن از مسیرهای طبیعی بکر در کمال آرامش به همراه خانواده و دوستان خود به تعداد محدود را دارند . بنابراین سفر های خود را خاص و سفارشی سازی نمایید و پس از درخواست , کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و مسیرها و علاقه مندی های شما را اجرایی خواهند نمود.

نظرات کاربران

تا به حال کسی نظری ارسال نکرده است، شما اولین نفر باشید.

دسته بنده های گرگان تماشا

درخواست تور

گرگان تماشا، خروج