ده مکانی که در سفر به گرگان باید دید ؟

گرگان یکی از زیباترین شهرهای شمالی ایران است که به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی با طی مسافت کوتاهی شما به جنگل دریا کوهستان دشت تالاب و حتی بیابان در قسمت شمالی ان دست خواهید یافت که نقطه تمایز ان از سایر شهرهای شمالی می باشد. حال عازم سفر به گرگان شده اید و هیچ چیز بهتر از خلاصه مکان هایی که حتما باید در این منطقه دید به کار نمی اید . بنابراین درزیر به معرفی این مکان ها می پردازیم :

1 – جنگل ناهارخوران که معروفترین منطقه توریستی شهر گرگان می باشد و با چشم اندازهای جنگلی زیبا و مسیرهای دسترسی مناسب از جمله مکان هایی که همه در سفر به گرگان از ان بازدید خواهند کرد.

http://gorgantamasha.ir/Default/Place/385

2-جنگل النگ دره در انتهای شهرک سروش جنگل گرگان که به دلیل انبوهی جنگل که کل مسیر ان با چتری از درختان پوشیده شده و راه اسفالته و اماکن مناسب کمپینگ ان را به پارک نمونه شمال کشور تبدیل کرده است.در این جنگل پیاده روی در طول مسیر و گوش دادن به صدای پرندگان را از دست ندهید.

http://gorgantamasha.ir/Default/Place/411

3-روستای زیارت که در ادامه مسیر جنگل ناهارخوران قرار دارد به دلیل بافت سنتی و چشم اندازهای جنگلی و کوهستانی ان یکی از زیباترین روستاهای منطقه می باشد . هم چنین در سفر به این روستا قدم زدن دربافت سنتی و خانه های پلکانی چوبی ان و بازدید از استخر اب گرم و ابشار زیارت را از دست ندهید.

 http://gorgantamasha.ir/Default/Place/448

4-دریاچه توشن که به طور کامل با درختان جنگلی احاطه شده و منظره بسیاری بدیعی در کمربندی غربی شهر گرگان بوجود اورده است و پاتوقی برای عصرانه درهمه فصول سال می باشد.

http://gorgantamasha.ir/Default/Place/396

5-تپه هزارپیچ که در ورودی غربی گرگان جای گرفته و در شب هنگام شما تجربه تماشای شهر از بام گرگان را خواهید یافت . در سفر به این منطقه تجربه پرواز با گلایدر را از دست ندهید.

http://gorgantamasha.ir/Default/Place/398

6-خانه های قدیمی گرگان که در بافت سنتی ان قرار گرفته و گرگان را پس از اصفهان ویزد در رتبه سوم وسیع ترین بافت تاریخی ایران جای داده است. در سفر به بافت سنتی بازدید از خانه های تاریخی امیرلطیفی و باقری ها و تقوی ها و امامزاده نور و مسجد جامع را از دست ندهید.

http://gorgantamasha.ir/Default/Categories/44?categoryid=55

7-جنگل توسکستان که یکی از زیباترین جنگل های هیرکانی در منطقه گرگان می باشد و در عبور از ان در فاصله ای کمتر از نیم ساعت شما به بالای ابرها خواهید رسید و به مراتع سرسبز پوشیده از گل های شقایق در فصل بهار دسترسی پیدا خواهید کرد.

http://gorgantamasha.ir/Default/Place/393

8-ابشار باران کوه که در دل جنگل های انبوه شصت کلا گرگان قرار گرفته و با پیاده روی 2 ساعته به ابشاری خزه ای و بسیار خاص خواهید رسید که اب چشمه به صورت قطره ای از بالای ان به پایین می چکد.

http://gorgantamasha.ir/Default/Place/395

9-منطقه حفاظت شده جهان نما که یکی از زیباترین ییلاقات شمال کشور می باشد و شما با پیاده روی 4 ساعته از جنگل های گرگان به این منطقه دسترسی پیدا خواهید کرد . هر چند مسیر ماشین رو نیز از شهر کردکوی به این منطقه وجود دارد.دشت جهان نما بر فراز ابرها مملو از گونه های کمیاب گیاهی و جانوری می باشد . اسمان های پرستاره ی ان فراموش نشدنی است.

http://gorgantamasha.ir/Default/Place/551

10-بازار تاریخی نعلبندان که از قدیمی ترین بازارهای شمال کشور بوده و در بازدید ان همچنان حال و هوای دستفروشان و میوه و سبزیجات تازه و کوچه پس کوچه های باریک ان را تجربه خواهید کرد.در بازدید از این منطقه ناهار در رستوران قدیمی در دل بازار را از دست ندهید.

http://gorgantamasha.ir/Default/Place/361

نظرات کاربران

تا به حال کسی نظری ارسال نکرده است، شما اولین نفر باشید.

مطالب مرتبط