طبیعت گردی


لغت Eco Tourism که فرهنگستان لغات با کمک سازمان میراث فرهنگی کشور آن را معادل طبیعت گردی معنا کرده است، از نظر ریشه لغوی از دو جزء Eco  و Tourism  ساخته شده است که که پیشوند eco  برگرفته از  ریشه ای یونانی به معنی آمیزه ای از مفاهیم محیط زیست و زیستگاه و tourism به معنای گردشگری است؛ این مفهوم بیش از هر چیز طبیعت را تداعی می کند.
در فارسی کلمه بوم را معادل eco  قرار داده اند و به نوعی به Eco Tourism ، «بوم گردی» نیز می گویند. (بوم = سرزمین و زیستگاه  بنابر آخرین تعریف ارائه شده توسط جامعه بین المللی اکوتوریسم (TIES : The International Ecotourism Society) در سال ۲۰۱۵  بوم گردی یا اکوتوریسم ” سفری است مسئولانه به جاذبه های طبیعی برای لذت بردن، ادراک و قدر طبیعت را دانستن ( و همراهی کردن با ویژگی های فرهنگی متعلق به گذشته و حال حاضر ) به طوری که حافظ زیست بوم بوده ، سبب پایداری کیفیت زندگی مردم منطقه شده،  شامل آموزش بوده و در آن گردشگر و در فعالیت های سودآور اجتماعی-اقتصادی مردم محلی مشارکت داشته باشد.” در بوم گردی کلمه ی آموزش بسیار مورد تاکید قرار داشته، هم شامل مسافران و هم شامل مردم محلی می شود.

بنابراین با توجه به پتانسیل بالای شهر گرگان و استان گلستان در جادبه های طبیعی , مجموعه گرگان تماشا تلاش می کند تا سفرهای طیبعت گردی سفارشی شما را با هدف حفظ طبیعت , آموزش نکان اولیه بقا در طبیعت و آشنایی با گونه های جانوری و گیاهی اجرایی نماید . شایان ذکر است کلیه مسیرها تنها با کمک و همراهی کوهنوردان حرفه ای و بومی گرگان طی خواهد شد . هدف از این سبک برنامه ها . رضایت دوستانی است که علاقه به همراهی با تورهای شلوغ با جابجایی های سریع را نداشته و قصد لذت بردن از مسیرهای طبیعی بکر در کمال آرامش به همراه خانواده و دوستان خود به تعداد محدود را دارند . بنابراین سفر های خود را خاص و سفارشی سازی نمایید و پس از درخواست , کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و مسیرها و علاقه مندی های شما را اجرایی خواهند نمود.

نظرات کاربران

تا به حال کسی نظری ارسال نکرده است، شما اولین نفر باشید.

درخواست تور

گرگان تماشا، خروج