افرود


اگر شما هم جز ان دسته از علاقه مندان به افرود هستید که خودروی مناسب برای ان ندارید , گرگان تماشا شما را در این مسیر همراهی می کند. تیم افرود حرفه ای با خودروهای مجهز برای سفرهای یک و چند روزه حرفه ای و یا ظبیعت گردی شما را همراهی می کند.  برنامه های افرود طبیعت گردی مناسب برای جمع های دوستانه و خانوادگی به جهت عبور از مناطق بکر جنگلی و کوهستانی و لذت بهره بردن از ارامش طبیعت است . برنامه های افرود حرفه ای برای علاقه مندان به هیجان و پویایی بیشتر در کنار لذت بردن از مناظر موجود در طبیعت است.

 آفرود واژه ای انگلیسی است که بهترین ترجمه برای آن «بیراهه» است. از همین رو معادل فارسی آفرودر را بیراهه نورد می گذاریم. دیگر همه چیز معلوم شد! آفرود یعنی بیراهه نوردی. یعنی خروج از مسیرهای همیشگی و جاده های آسفالت و رانندگی در زمینی که جاده ای در آن وجود ندارد؛ برای مثال در دل کویر و شن های روان یا وسط جنگل های انبوه یا حتی بین صخره ها و کوه ها، مسیرهایی وجود دارد که یک بیراهه نورد می تواند با خودروی خود از آن ها عبور کند و پا که نه! لاستیک به جاهایی بگذارد که خیلی ها نمی توانند. 

در آفرود چندین مسیر مختلف وجود دارد که شاید بتوان از آن به عنوان انواع آفرود نام برد. برای مثال آفرود مسیرهای گلی که بیشتر در جنگل است، آفرود کویری که به رانندگی در میان تپه ها و رمل های شنی محدود می شود، آفرود برفی که از اسمش پیداست چیست! و انواع دیگر.  
افرود ورزشی 

هر چیزی که در آن شرایط مسابقه و رقابت وجود داشته باشد را می توان ورزش نامید؛ آفرود هم از این اصل مستثنی نیست. اگر یک نگاه کلی به آفرود داشته باشیم می توانیم آن را در دو نوع «مسابقه» و «طبیعت گردی» تقسیم بندی کنیم. مسابقات آفرود در سرتاسر ایران برگزار می شود و طرفداران پروپاقرصی هم دارد. کلاس بندی های مسابقات در سطح بین المللی است و راننده ها و خودرو ها نیز دست کمی از مسابقات جهانی ندارند. 

این مسابقات زیر نظر فدراسیون اتومبیلرانی و جهانگردی برگزار می شود. همچنین ایران یکی از مدعیان جهانی مسابقات آفرود هم هست و همواره پرویز شه بخش، آفرودر بلوچ ایرانی حضوری پررنگ و موفق در مسابقات بین المللی، از جمله داکار پاریس دارد.  

آفرود طبیعت گردی 

بسیرای از آفرودر ها، این ورزش را با نگاه مسابقه ای نمی نگرند. خیلی از آفرودسوار ها صرفا طبیعت گردانی حرفه ای هستند که با خودروی خود پا به دل اعماق طبیعت می گذارند و تلاششان بر این است که جز لذت رانندگی، از اعجاز دنیای پیرامونشان هم بهره مند شوند. شما برای آفرودسواری طبیعت گردی، نیاز به یک خودروی دو دیفرانسیل نسبتا راحت و یک تیم پایه دارید. در حال حاضر تورهای طبیعت گردی زیادی در ایران برگزار می شود که روش آن ها همراه کردن افراد مختلف با خودروهای دو دیفرانسیل گوناگون است و تلاش می کنند با سازماندهی و مدیریت آن ها، شرایط طبیعت گردی و رانندگی خوبی را برای آفرودسوار ها و البته همراهانشان ایجاد کنند.  

تورهای طبیعت گردی آفرود به طور معمول بین دو روزه (سبک) تا پنج روزه (سنگین) است و قوانین و اصول خاصی بر آن ها حکمفرماست. بسیاری از برگزارکننده های تور آفرود دارای مجوز بوده و تمام مسافران خود را بیمه حوادث  می کنند. این تور ها را یک یا دو تورلیدر حرفه ای و بعضا محلی همراهی می کنند تا مسافران را در مسیریابی و رهایی از برخی مشکلات، از جمله گیر کردن ها یا رفع مشکلات فنی خودرو ها راهنمایی کنند. 

بسیاری از کسانی که تجربه سفر با این تور ها را داشته اند معتقدند هیجان و انرژی این سفر ها تا حدی است که می تواند یک ماه آن ها را سر حال نگه دارد. عجیب اینکه هر چقدر مشکلات و دردسرهای سفر بیشتر باشد، هیجان بیشتری را به همراه دارد.  

بنابراین مجموعه گرگان تماشا با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی و ثبت خاطره ای خوش برای آنها در دل جنگل و کوهستان های شهر گرگان و استان گلستان , اقدام به برنامه ریزی و هماهنگی تورهای یک و چند روزه مطابق با درخواست مسافران خواهد نمود . شایان دکر است کلیه رانندگان دارای مدارک معتبر فدراسیون اتومبیل رانی بوده و به کلیه مسیر های افرودی اشناییت کامل دارند.

کافیست جهت برنامه ریزی تور و مسیرهای مورد علاقه خود در فرم زیر روز و تعداد نفرات را مشخص نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
  

 

  

 

 

 

نظرات کاربران

مرجان یوسفی 15 تیر 1398

سلام ماشین افرود هزنش از کرکان بثتا جهان نما محبت میمنید ؟؟؟

1

حذف پاسخ مدیر : سلام لطفا به شماره ذکر شده در قسمت تماس با ما در بالای صفحه در واتساپ پیام بدید.

لیلا تقی زاده 25 تیر 1400

با سلام لطفا تاریخ تور یک یا دو روزه افرود گرگان را اعلام کنید🙏

حذف پاسخ مدیر : با سلام بدلیل محدودیت های کرونایی امکان برگزاری تورهای دسته جمعی رو نداریم و فعلا فقط تفریحات تک نفره مثل پرواز با گلایدر رو اجرا میکنیم

درخواست تور

گرگان تماشا، خروج