آبشار زیارت

این آبشار در 5 کیلومتری جنوب روستای زیارت و 19 کیلومتری جنوب گرگان و در مسیر یکی از شاخه های فرعی رودخانه خاصه رود زیارت بنام شاخه آبشار قراردارد . این شاخه رودخانه از طریق دو آبشار مجاور از ارتفاع 15متر به داخل محوطه حوضچه که در محل ریزش ایجاد شده می ریزد در کل محوطه آبشار ذرات و پودر مانند آب در هوا معلق است و به دلیل بالا بودن رطوبت نسبی محیط روی تخته سنگ ها نیز پوشیده از خزه و گلسنگ است می تواند فضای بسیار مناسبی برای گردشگران تفریحی وکوهنوردی فراهم آورد .ارتفاع این ابشار در حدود 20 متر است .

مسیر این آبشار از روستا به بعد به صورت خاکی با کیفیت مناسب بوده که در بعضی نقاط به دلیل بارش سنگین باران و برف کمی آسیب دیده و رفت و آمد با کمی دقت به سادگی امکان پذیر است. راه دسترسی شما را تا پای آبشار خواهد رساند و کوچکترین نگرانی برای کودکان و سالمندان شما با تعبیه پلکان های چوبی و پل های فلزی وجود نخواهد داشت.

در کنار ابشار بزرگتر تورفتگی غارمانندی وجود دارد که مکان مناسبی برای کمپ و برپایی بساط چای است . در این قسمت به دلیل نزدیکی به ابشار همواره قطرات اب در حال پراکنده شدن در هوای اطراف بوده و هوای این قسمت را بسیار خنک و مطبوع می نماید.


مشخصات کلی


نظرات کاربران

تا به حال کسی نظری ارسال نکرده است، شما اولین نفر باشید.