پارک جنگلی النگ دره گرگان

 جنگل النگدره به عنوان یکی از 7 منطقه نمونه گردشگری کشور و همچنین پارک جنگلی شاخص شمال کشور انتخاب و معرفی شده است.

امکانات موجود در پارک النگدره شامل برق رسانی ، سرویس های بهداشتی ، جاده آسفالته ، نمازخانه ، پارک کودک ، زمین ورزش ، ساختمان های نگهبانی ، منطقه کمپینگ و پیک نیک است .

هم چنین مسیرچوبی بسیار زیبایی در میان درختان جنگل جهت پیاده روی علاقه مندان در حال ساخت است که از زیباترین و خاص ترین جاده های سلامت در سطح کشور می باشد و به همت شهرداری گرگان در حال اجرا می باشد.

گردشگران عزیز در هنگام اقامت در این پارک لطفا فقط در محل های مشخص شده کمپ نموده و از روشن کردن اتش خودداری کنید . این جنگل به دلیل قرارگیری در شهر گرگان موقعیت بسیار حساسی را دارا می باشد که همگی میبایست در حفظ ان تلاش کنیم.

در انتهای مسیر رفت میدان النگ دره قرار دارد که امکاناتی از جمله پارک بازی کودکان , زمین والیبال و بسکتبال و مسجد و کافه جهت استفاده ی عموم پیش بینی شده است. در این پارک مسیر رفت و برگشت به صورت جاده های یکطرفه کاملا از یکدیگر مجزا بوده و از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد

داخل پارک النگدره، جاده ای آسفالته وجود دارد.پارک جنگلی النگدره به مساحت ۱۸۵ هکتار و در مسیر جاده ناهار خوران قرار گرفته است.آب و هوای این منطقه حداقل ۱۰ درجه خنک تر از نقاط مرکزی و پرجمعیت شهر است . پارک جنگلی النگ دره ، در دامنه جنگل های انبوه شمالی قرار دارد که با درخت‌هایی همچون انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید پوشیده شده، یک رودخانه و چندین چشمه‌ی زیبا نیز دارد و تقریباً در تمام فصول سال پذیرای گردشگران و طبیعت ‌دوستان زیادی است. در بهار و تابستان هوای خنک و مطبوع جنگل، در پاییز رنگ‌آمیزی زیبای درختان و در زمستان پوشش چشم‌نواز برف و همچنین برف ‌بازی، طبیعت‌دوستان را به سمت خود فرامی‌خواند. جاده آسفالته یکطرفه با پهنای مناسب و سیستم روشنایی با نور کافی در طول جاده و محل کمپ ها و امنیت بالا در سکوت کامل و دور از فضای شهری که با صدای برگ درختان و پرندگان پر شده است , همیشه مسافران و مردم شهر گرگان را به شب نشینی و شب مانی در این پارک رویایی دعوت میکند. هم چنین جاده محصور شده با درختان جنگلی چتری که تونلی را برای گذر ما فراهم کرده است همواره سوژه عکاسی و عکس یادگاری مهمانان در این پارک جنگلی زیباست .

.


مشخصات کلی


نظرات کاربران

مهدی 30 مهر 1396

از قشنگ ترین و تمیزترین پارک های جنگلیه شمال کشوره و سکوتش عالیه

1

مسافر 2 شهریور 1398

جای خیلی قشنگیه و مهمتر اینکه روزهای زوج تا ساعت 8 شب امکان قدم زدن بدون وجود خودروها هست.خیلی عالی بود

میعاد 15 آبان 1398

در سطح پارکهای جنگلی جهانیه واقعا