کلبه جنگلی گرگان


در سفر به هر شهری اقامت از جمله اصلی ترین و مهم ترین مسایل پیش روست ودر سفر به گرگان از جذاب ترین اماکن اقامتی , تجربه کلبه جنگلی در گرگان است . کلبه های چوبی در کنار جنگل که ساختار تمام چوب و ساده ی ان زندگی روستایی و سنتی را برای شما تداعی میکند . اتاق های چوبی 24 مترمربعی با ظرفیت نهایت 7 نفر که پنجره های ان در هر طرف کلبه رو به یک منظره باز می شود . قرار گرفتن بخاری هیزمی قدیمی در گوشه هر کلبه جنگلی خود از سرگرمی های شما خواهد بود . برای خیلی ها که مشتاق تجربه های جدید از زندگی سنتی می باشند , بخاری هیزمی به همراه چوب های شکسته شده در سایزهای مشابه در کنارش بسیار جالب خواهد بود . گرمایش حاصل از سوختن چوب حتی در روزهای سرد و برفی گرگان هم دلپذیر بوده که در زندگی شهری با تمام پیشرفت تجهیزات هرگز چنین تجربه ای را نخواهید داشت . کف کلبه های جنگلی گرگان با فرش های بومی منطقه فرش شده و در جلوی پنجره پرده های قدیمی در فصل سرد به سبک مردم بومی استان گلستان اویزان میگردد . جلوی در ورودی کلبه ها یک تراس کوچک قرار گرفته و جای مناسبی برای قرار گرفتن کفش هاست . کلبه ها بر روی پایه هایی چوبی قرار گرفته که از سطح زمین فاصله دارند و به همین دلیل داخل کلبه ها عاری از هر گونه حشره و حیوانات ریز جنگلیست . در فضای بیرون در وسط کلبه های یک فضای مخصوص اتیش تعبیه شده که دور ان فضای مناسبی برای نشستن و شب نشینی دور اتش وجود دارد . هم چنین در این مکان میتوانید چای اتیشی دودی جنگلی با طعمی به یاد ماندنی را تجربه کنید . در بین کلبه ها چند سکوچه مشابه الاچیق قرار گرفته تا در فضای بیرون هم بتونید از کنار هم نشستن لذت ببرید . در فاصله 100 متری شما به سمت شمال دریاچه ای زیبا خودنمایی میکند . با کمی پیاده روی در مسیری مسطح و مستقیم به کنار دریاچه ای زیبا خواهید رسید که در فصل بهار و پرابی دریاچه و سبزی جنگل از زیباترین مناظر شمال کشور را تجربه خواهید کرد.دریاچه ای ارام با عکس درختان جنگلی بر روی سطح اب و سکوت جنگل و بوی نم سبزه شما را به بازگشت مجدد به این مکان نوید میدهد . کلبه ای در گوشه سایر کلبه ها قرار گرفته که به عنوان کافه بوده و شما میتوانید چای و دمنوش گیاهان بومی منطقه را در ان تجربه کنید.محیطی تاریک که فقط با روشنایی طبیعی روز روشن شده و با چراغ های قدیمی که در زبان محلی به انها لمپا میگویند کمی روشن تر میگردد و بسیاری از خاطرات قدیم را برای شما زنده میکند.در پشت همه کلبه ها جنگل قرار گرفته و شما با خروج از فضای بین کلبه ها به مسیری خاکی میرسید که جاده ای بی انتها شما را به دل جنگل خواهد برد . وجود درختان انبوه در دو طرف مسیر و دورنمای کوه های زیبای گرگان باعث می شود خستگی را فراموش کنید و مسیر را ادامه دهید . در هنگام شب و تاریکی بدون راهنمای مسیر خیلی دور نشوید که این جنگل ها مملو از حیوانات وحشی می باشد و صدای انها که در تاریکی شب شنیده می شود برای انها که اشنایی کافی با جنگل های بکر ندارند ترسناک خواهد بود ولی برای حرفه ای ترها و دوستداران طبیعت فقط و فقط لذت بخش خواهد بود.در کلبه جنگلی گرگان تجربه بسیار ساده و سنتی از زندگی در جنگل خواهید داشت که با وجود زندگی های شهری امروزی برای اهلش جذاب خواهد بود . منطقه ای جنگلی که در هر فصل سال رنگ مختص به خود را دارد و در بهار سبز مخملی و در پاییز جعبه مداد رنگی بر روی درختان و در زمستان جنگل سفید پوش چشمان شما را نوازش خواهد داد .

در انتخاب این کلبه ها شک نکنید در عین حال همواره توجه داشته باشید کلبه های جنگلی دارای ساده ترین امکانات رفاهی بوده و مناسب افراد با روحیه طبیعت دوستی می باشد هر چند در کل سال خانواده های بسیاری برای تجربه ای جدید قدم به این مکان میگذارند و روزگاری متفاوت از خانه های شهری خود سپری میکنند . هربار که برای رفع تشنگی چند قدمی تا لوله اب چشمه برمیدارید راز سلامتی پدربزرگ هایمان زنده میشود. صدای باران بر سقف کلبه ها در بهار و پاییز موسیقی تکرار نشدنیست.

چراغ های نفت سوز در شب هنگام تنها نور شما در محوطه جنگلی بوده و صدای پرنده ها شبی رویایی برای شما رقم خواهد زد.

کلبه میرزا در گوشه محوطه کلبه ها خود از دیدنی ترین اماکن این منطقه میباشد . کلبه ای که هنگام ورود دود چایی اتیشی به پیشواز شما میاید و استکان های کوچک چایی و هیزم های شکسته و اقا میرزا با ریشی بلند و مرامی عارفانه همواره پذیرای شماست.

کلبه های جنگلی گرگان اخرین بازمانده فرهنگ بومی منطقه گلستان و یاداور تمام خاطرات کودکی ماست . گاهی کمی سختی و دوری از زندگی شهری اقامتی متفاوت برای ما خواهد بود.

جهت اطلاعا از مشخصات و قیمت و طریقه رزرو کلبه جنگلی گرگان میتوانید سری به سایت گرگان تماشا بخش اجاره ویلا و قست خانه های روستایی بزنید . همچنین در بخش خانه های روستایی سایت گرگان تماشا می توانید لیست کاملی از اقامتگاه های بوم گردی گلستان و خانه های روستایی گلستان ببینید.

نظرات کاربران

صدیقه 5 اردیبهشت 1398

خیلی جالبه فعالیت جدیدیه

مطالب مرتبط