پرواز با گلایدر در گرگان

هنگام سفر و ورود به شهر گرگان مخصوصا در هنگام روز از جمله چیزهایی که در آسمان توجه شما را به خود جلب میکند چترهای رنگارنگیست که بر فراز جنگل و شهر در حال پرواز هستند. پرواز با گلایدر در گرگان از جمله تفریحات مورد علاقه مردم شهر و مسافران این منطقه است. تپه هزارپیچ در ورودی غربی گرگان به دلیل ارتفاع مناسب و تسلط بر شهر از جمله مکان های مناسب برای شروع پرواز و تفریح علاقه مندان آماتور در این رشته می باشد. قسمت غربی گرگان به دلیل دشت های باز و زمین های کشاورزی و دورنمای جنگل و کوه های بلند از بهترین اماکن پرواز با گلایدر در منطقه می باشد.گلایدر سواری و حس پرواز چنان تجربه دلچسبیست که همگان را با کمی چاشنی ادرنالین و هیجان میهمان خود می کند.لذت پرواز بر فراز همه ی انچه که در زمین در اطراف خود میبینید رویداد بسیار جالبیست که هر کسی آن را تجربه نکرده است.محیط جنگلی مناسب با پوشش انبوه و کوه های مرتفع و بلند و در عین حال دشت های باز شهر گرگان را به یکی از مراکز پروازی کشور در گلایدر تبدیل کرده است. همچنین وجود مربیان با تجربه و شاگردان انها در سایت های پروازی امنیت و اطمینان کامل مسافران و علاقه مندان را به همراه دارد . از نقاط قوت پرواز با گلایدر در گرگان قیمت مناسب پرواز برای اماتورها و حرفه ای ها است که خود تاثیر بسیاری در جذب علاقه مندان دارد.

شهر گرگان دارای سایت های پروازی بسیار زیبا و مرتفعی برای استفاده عموم می باشد که با هماهنگی با مربیان بومی با تجربه وارزیابی شرایط اب و هوایی ان مناطق می توان سفری خاص در اسمان را تجربه کرد. در ادامه به معرفی بعضی از سایت های پرواز با گلایدر گرگان می پردازیم :

1 – سایت پروازی هزار پیچ : این سایت به دلیل نزدیکی به شهر و دسترسی با جاده اسفالته از موقعیت خوبی برای علاقه مندان اماتور در پرواز با گلایدر می باشد . دورنمای سایت هزار پیچ کوه های ابی رنگ برفی گرگان است و در عین حال کل شهر زیر پای شما می باشد. هم چنین در هنگام پرواز بر فراز این سایت دورنمایی از دریا و خلیج گرگان را خواهید دید.مدت پرواز در این سایت در حدود 10 دقیقه و بیشتر برای کسانی است که تجربه اولین پرواز خود را دارند و میخواهند به همراه مربی با فنون این رشته اشنا شده و در عین پرواز را تجربه کنند.

2- سایت پروازی درازنو گرگان : این سایت درارتفاعی در حدود 2000 متر در نزدیکی منطقه جهان نما قرار گرفته است.پرواز در این سایت برای افراد حرفه ای تر مناسب بوده و مدت زمان پرواز طولانی تر می باشد. هنگامی که به سایت درازنو میرسید زیباترین و بکرترین جنگل های منطقه را در اطراف خود میبینید . هم چنین دریا در دوردست در کنار روستاهای کوچک و بزرگ در میان دشت های رنگارنگ کشاورزی منظره خارق العاده ای برای شما ایجاد می کند .مدت زمان پرواز از سایت درازنو تا جنگل های کردکوی در حدود 45 دقیقه بوده و شما 16 کیلومتر بر فراز جنگل با گلایدر پرواز خواهید کرد.دسترسی با این سایت کمی زمان بر بوده و تنها در شرایط مناسب اب وهوایی برای خودروهای معمولی قابل دسترسی می باشد.پرواز و رسیدن به سایت پروازی درازنو تنها با همراهی مربیان بومی امکان پذیر می باشد.

3-سایت پروازی نرو گرگان : این سایت پروازی جز مرتفع ترین محل های پرواز در گرگان و منطقه می باشد و در حدود 2600 متر ارتفاع دارد.دسترسی تنها از طریق خودروهای شاسی بلند و کوهنوردی در مسیری شیب دار امکان پذیر است. هنگام ورود به این سایت شما خود را بر فراز کوه های گرگان ومسلط بر جنگل ناهارخوران و شهر گرگان خواهید دید.ارتفاع بسیار بالا و اب وهوای عالی و جنگل های بکر منطقه این سایت را به یکی از زیبا ترین سایت های پروازی در گرگان تبدیل کرده است.پرواز در این سایت تنها برای علاقه مندان حرفه ای پرواز امکان پذیر است و حضور مربیان بومی در این سفر به همراه شما الزامی می باشد.مدت زمان پرواز در حدود یک ساعت بوده و شما با گلایدر بر فراز جنگل ناهارخوران پرواز خواهید کرد.

4- سایت پروازی بندرترکمن : این سایت پروازی به دلیل مسطح بودن و عدم وجود ارتفاعی در منطقه به صورت پرواز پاراگلایدر خواهد بود .از مهم ترین مزیت های این سایت پرواز بر فراز دریا و خلیج گرگان خواهد بود. هم چنین شما در این پرواز می توانید بر فراز جزیره اشوراده انواع حیوانات و پرنده های کمیاب بومی منطقه را از اسمان به تماشا بنشینید. دراین سایت برای پرواز علاقه مندان اماتور به همراه مربی بومی امکان پذیر است.

5- سایت پروازی رامیان : این سایت پروازی در نزدیکی شهر رامیان و در فاصله زمانی حدود 80 دقیقه از گرگان قرار دارد. وجود کوه های بلند و جنگل بکر و انبوه در زیر پای شما سایت پروازی رامیان را به یکی از معروف ترین سایت های پروازی در سطح ایران تبدیل کرده است.

در تجربه پرواز با گلایدر در گرگان شما تجربه ای بکر خواهید داشت و هیجان واقعی را خواهید چشید و خاطره ای خاص برای شما رقم خواهد زد که تا پایان عمر همراه شما خواهد بود.

در سفر به گرگان حتما گلایدر سواری را با قیمت مناسب نسبت به سایر نقاط کشور تجربه کنید. جهت برنامه ریزی پرواز با گلایدر کافیست در صفحه تور گلایدر گرگان ثبت نام کرده تا کارشناسان ما مراحل پروازی شما را با مربیان بومی و با تجربه منطقه هماهنگ نمایند. از جمله مهم ترین شرط های پرواز در هر سایت پروازی مساعد بودن شرایط اب و هوایی می باشد و علاقه مندان هنگام حضور در منطقه حتما با مربیان خود در تماس بوده و شرایط و پیش بینی های اب و هوایی منطقه را مورد نظر خود قرار دهند.

 

نظرات کاربران

تا به حال کسی نظری ارسال نکرده است، شما اولین نفر باشید.

مطالب مرتبط